Dizi ÖNE ÇIKANLAR POPÜLER KÜLTÜR

Good Omens İncelemesi

*SPOILERSIZ HAVA SAHASI*

Amazon Prime’ın çok büyük işi Good Omens on gün önce ekranlarımıza geldi. Güzel memleketimizde Amazon pek yaygın olmadığından yeterince ses getirmese dahi ABD sularında şimdiden oldukça konuşuldu. Öncelikle mini dizimizden bahsetmemiz gerekirse kendisi Neil Gaiman ve Terry Pratchett ikilisinin aynı isimli kitabından uyarlama. Gaimann ismini nereden duydum diyor olabilirsiniz. Yazar, mükemmel bir komedi üslubu ile yazdığı fantastik eserleri ile ünlü. Bunlara Sandman, Stardust ve bir başka üst düzey dizinin esas noktası olan American Gods dahil. Gaimann’ın American Gods içerisinde çok iyi harmanladığı mitoloji ve mizahı beğendiyseniz Good Omens da oldukça hoşunuza gidecek demektir. Tabii ki iki dizi birden bu yönlerinin yanında oldukça akıcı ve derin mesajlara sahip.

Good Omens’ın konusuna değinecek olursak bir melek ve bir şeytan kıyamet gelirken Deccal üzerine bir takım planlar yapıyorlar. Bunun dışında bu ikilinin dostluğu açıkçası ana konudan çok daha önde görünüyor! Melek Aziraphale rolünde pek çoklarımızın tanıdığı Michael Sheen yer alıyor. Sheen son olarak başka bir hit dizi olan Masters of Sex minvalinde yine iyi iş çıkartmıştı. Burada ise çok daha iyisini ortaya çıkartıyor diyebiliriz! Sheen karakterin hafif korkak fakat sempatik tadını çok iyi yakalamış ve övgüyü açıkça hak ediyor. Şeytan Crowley rolünde ise The Doctor ve Kilgrave rolüyle hepimizin zihnine mıh gibi işlemiş David Tennant yer alıyor. Tennant şeytan rolünü kendine inanılmaz yedirmiş ve kendisini izlerken o keyifçi, hınzır şeytan tadını çok iyi alıyorsunuz. Dizinin oyunculuk seviyesi oldukça iyi ve başroller hariç Gabriel (yerel ismi ile Cebrail) rolünde Mad Men ile tanıdığımız Jon Hamm kayda değer bir performans sergiliyor.

Dizi için oldukça akıcı olduğunu, mizah yönüyle sık sık gülümsettiğini hatta bazen güldürdüğünü ve hınzırlıklarla dolu her bölümüyle insanı inanılmaz keyiflendirdiğini söylemek gerek. Dini olarak hassasiyet yaşayan kişilerin biraz sinirlenebileceğini ön görürsem sanırım yanılmış olmam. Bunun bir kurgu olduğunu ve hiç bir değerinize laf edilmediğini idrak ettiğinizde ise çok keyif alacağınızı düşünüyorum. Ben naçizane fikrim ile izlemenizi kesinlikle öneriyorum ve dizi benden keskin bir A alıyor!

Related posts

Belgesel Sevenlere Tavsiyeler

Administrator

5 Plot Twist Film Önerisi

Onur Biçimli

“Ben, John Fante ve Arturo Bandini, ikisi bir arada, insan ve hayvan aşığı.”

Burcu Uzun

Leave a Comment

%d blogcu bunu beğendi: